Jakie stoły kuchenne będą dobre?

stoły kuchenneKuchnia to pomieszczenie rządzące się swoimi prawami. Wydawać by się mogło, że zakup stołów kuchennych nie jest niczym szczególnym, jednakże w praktyce okazuje się być różnie. To właśnie przy stole zbierają się domownicy, aby wspólnie skonsumować posiłki. W przypadku zbyt małego stołu do kuchni wspólne biesiadowanie stanie się wręcz niemożliwe w większym gronie. Z kolei zbyt duży będzie niepraktyczny i zajmie niepotrzebnie wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Co zatem wziąć pod uwagę, wybierając stół do kuchni?

Jakie stoły kuchenne będą dobre?

Praktyczność to z pewnością coś, co jest cenione w kuchni. W zależności od tego, jak duże jest dane pomieszczenie, należy dobrze przemyśleć zakup tego mebla. Czasami niemożliwe będzie pozwolenie sobie na klasyczny zestaw stołu z czterema krzesłami. Dlatego też najpierw należy wymierzyć pomieszczenie w celu określenia swoich możliwości. Oprócz kształtu i rozmiaru stołu, liczy się także to, z czego został on wykonany.

• Kształt – stoły kuchenne są zwykle kwadratowe lub prostokątne, gdyż okrągłe zajmują więcej miejsca, chociaż są bezpieczniejsze i pomieszczą większą ilość osób. Do kuchni małej kuchni sprawdzi się stół z rozsuwanym blatem.

• Rozmiar – stół powinien mieć powierzchnie nie mniejszą niż 60×40 cm, a wysokość 70-75 cm.

• Materiał – metalowe i drewniane stoły są stabilne, ale łatwiejsze w utrzymaniu czystości są te pierwsze. Szklane są zaś eleganckie i łatwo zmywa się z nich plamy/zabrudzenia. Modele z tworzywa sztucznego są dostępne w wielu kolorach i kształtach oraz łatwe do czyszczenia i praktyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trendy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.