Wybór krzeseł biurowych dla dzieci

krzesła biurowe dla dzieciWraz z nadejściem roku szkolnego, przychodzi czas na coraz częstsze spędzanie wolnych chwil na nauce. Po szkole należy odrobić lekcje, zdobyć nową wiedzę czy też napisać coś na komputerze. Wszystko to wymaga dobrego biurka i wygodnego krzesła oraz odpowiedniego oświetlenia. Zarówno krzesło drewniane z twardym siedziskiem, jak również model obrotowy ze zbyt miękką poduszką się nie sprawdzą. Jak zatem wybrać odpowiednie krzesła biurowe dla dzieci?

Wybór krzeseł biurowych dla dzieci

Miło będzie, jeśli krzesło do biurka będzie ładnie się prezentować, jednakże to wygoda jest tutaj najważniejsza. Podczas wybierania tego elementu wyposażenia pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na:
• Obicie – ładne, odporne na zabrudzenia, łatwe w utrzymaniu czystości. Dzieci zwykle preferują kolorowe obicia.
• Podłokietniki – redukują napięcie w rękach i ramionach oraz ułatwiają utrzymanie odpowiedniej pozycji.
• Oparcie – powinno posiadać takie wygięcie, które dopasuje się do krzywizn kręgosłupa dziecka oraz możliwość regulacji wysokości i odchylenia oparcia.
• Siedzisko – rozmiar siedziska powinien być dopasowany do użytkownika. Jeśli chodzi o wysokość, to stopy dziecka powinny opierać się o podłogę, a nogi zginać się w kolanach pod kątem 90 stopni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomysły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.